Tiina Astola jatkaa oikeusministeriön kansliapäällikkönä

Oikeusministeriö 31.5.2012 10.00
Tiedote -

Valtioneuvosto on nimittänyt oikeusministeriön kansliapäälliköksi nykyisen viranhaltijan, oikeustieteen lisensiaatti, varatuomari Tiina Astolan seuraavaksi viisivuotiskaudeksi ajalle 1.9.2012 31.8.2017.

Virkaa haki yhteensä neljä henkilöä.

Ministeriöiden kansliapäälliköt on 1.3.2012 lukien nimittänyt valtioneuvosto. Aikaisemmin nimitystoimivalta oli tasavallan presidentillä.

Lisätiedot:
hallintojohtaja Olli Muttilainen, puh. 02951 50258
sähköposti e[email protected]

Anna-Maja Henriksson